Anulohet ‘Victoria’s Secret Fashion Show’ për vitin 2019

By

Është fundi i një epoke për Victoria’s Secret – të paktën tani për tani.

Related image

Këtë vit shfaqja vjetore dhe ekstravagante e Victoria’s Secret nuk do të vazhdojë ashtu siç ishte planifikuar. Zyrtari kryesor financiar dhe nënkryetari ekzekutiv i L Brands, i cili zotëron Victoria’s Secret, konfirmoi anulimin e tij gjatë një komunikate për shtyp të enjten.

 

Spekulimet në lidhje me të ardhmen e ngjarjes plot yje janë rritur gjatë disa muajve të fundit. Në korrik, modelja e Victoria’s Secret, Shanina Shaik i tha The Daily Telegraph se shfaqja e 2019 kishte qenë e anuluar, duke thënë: “është diçka me të cilën nuk jam mësuar sepse çdo vit rreth kësaj kohe jam duke stërvitur për shfaqjen”.

Image result for victoria secret fashion show

Ajo shtoi në atë kohë, “Unë jam i sigurt që ata po përpiqen të punojnë në markë dhe mënyra të reja për të bërë shfaqjen sepse kjo është shfaqja më e mirë në botë”.

Image result for victoria secret fashion show

Zhvillimi i sotëm vjen në një kohë gjithnjë e më të vështirë për markën e veshjeve të brendshme të famshme botërore. Shitjet kanë rënë në mënyrë të qëndrueshme gjatë tre viteve të fundit, veçanërisht kur konsumatorët drejtohen drejt markave më gjithëpërfshirëse si Rihanna’s Savage x Fenty, Aerie dhe ThirdLove.

 

Burimi: Eonline.com

Artikuj të ngjashëm