Këta janë 18 artistët e konfirmuar për Eurovision 2021, mes tyre një shqiptar!

By

Para pak javësh u mbajt Eurovision: Europe Shine A light, ku artistët e 2020-ës u promovuan si shenjë solidariteti meqenëse nuk u mbajt edicioni normal këtë vit.

Mirëpo shumë shtete kanë vendosur që të dërgojnë të njëjtit këngëtarë me këngë të reja vitin e ardhshëm.

Të konfirmuar janë artistët nga këto 18 shtete: Australia, Austria, Azebejxhani, Belgjika, Bullgaria, Republika Çeke, Gjeorgjia, Greqia, Izraeli, Letonia, Malta, Rumania, San Marino, Sllovenia, Spanja, Zvicra, Holanda dhe Ukraina.

Tek Zvicra  vlen të ceket se do të shkoj shqiptari Gjon’s Tears i cili ishte përfaqësuesi i këtij viti.

Ndërsa, sa i përket Arilenës nuk dihet akoma nëse do të marr pjesë, meqenëse RTSH nuk e ka vendosur një gjë të tillë deri në këtë moment./Prive.al

Artikuj të ngjashëm